Любов, політика й вірші: про, що говорять стіни в Україні

14.05.2015 18:00

Любов, політика й вірші: про, що говорять стіни в Україні

Коли люди не чують, стіни розмовляють. Так у стін є не лише вуха. Іноді вони можуть сказати більше ніж будь-який політик. Ні, мова йдеться не про графіті, а про дещо простіше, але досить важливе.

У містах України стіни – це не лише частина споруди. Українці перетворили деякі будинки, паркани та інші поверхні споруд на своєрідну вуличну газету. А чому б і ні? Речі, які можна прочитати просто на вулиці не виправить і не виріже редактор – може хіба хтось замалювати згодом – проте вони дійсно доносять суспільству голос народу.

Навіть в Ірландії під час революції кінця 60-х початку 70х років, стіни повідомляли про політичні вимоги, заклики до справедливості. Написами на будівлях повідомляли про те, що "Зараз ви заходите у вільний Деррі". Згодом, коли революція набирала більші оберти, стіни почали повідомляти про створення нових груп самооборони. Деякі з написів тих часів і досі зберігаються та поновлюються, навіть на стіні будинку, який зруйнували.

В Україні революція також мала великий вплив на тематику написів. Але окрім висловлювань на політичну тематику, українці заповнюють стіни філософськими написами, цитатами мудреців та письменників і позитивними закликами.

Політичні, бунтівні та протестуючі написи супроводжуються візуалізацією частіше ніж інші. Проте головним все таки залишається текст.

Цей напис в Києві невідомі залишили на паркані біля незаконної забудови. Доволі романтичний протест, враховуючи, які події відбувалися поряд.

А ось далі фото різних написів, які автори підсилили картинками. Фото з різних міст та зачіпають найрізноманітніші проблеми.

Рівне

Київ

Львів

Рівне

Київ

Львів

Рівне

І дещо яскравіші та патріотичні.

Київ

Львів

Інші написи політичної тематики схожі більше на гасло. Не завжди гарно оздоблені, проте дуже влучні.

Рівне

Львів

Київ

І навіть дещо жартівливі (цей напис вже стерли).

Львів, вул. Замарстинівська

Дуже часто на вулицях українських міст можна зустріти поезію на стінах. Надзвичайно гарні рядким відомих і невідомих авторів на стінах звичайних будинків - це щось більше ніж звичайні написи. Культура та мистецтво пробивається віршами на бетоні.

У Львові хтось ініцював прекрасну акцію. На різних вулицях Львова можна зустріти вірші українських поетів та письменників. Прекрасна ініціатива! Тепер поезія Шевченка, Жадана та Ліни Костенко прикрашає кілька будинків міста Лева.

Окрім організованої творчої акції в Львові можна знайти ще поезію на стінах і не тільки.

Проте не лише у Львові люблять писати вірші на стінах. В інших містах можна зустріти рядки зовсім невідомих авторів, але не менш гарні.

Рівне

Київ

Окрім поезії на стінах безліч філософських думок та цитат. Іноді думка, яку ти прочитав на стіні, буває такою влучною, що ти не можеш не сфотографувати напис.

Рівне

Навіть закликають до здорового способу життя біля курилок.

Рівне

Львів

Київ

Рівне

Київ

Рівне

Львів

Київ

Львів

Київ

Харків

Львів

Київ

Одеса

Івано-Франківськ

Література, цікаві думки та цитати на стінах — це щось нове і надихаюче. Варто читати, що написано на стінах, іноді там більше сенсу ніж в словах чи текстах, як нам здається, важливих людей. Хтось може сказати, що це вандалізм та злочин розписувати будинки. Проте деякі слова можуть бути ніколи не сказані, а хтось напише їх на стіні.

Источник: 24tv.ua

Комментарии к этой новости временно закрыты.
Новости из зоны АТО
Политика и власть
События в обществе
Межбанк
USD EUR RUR
Покупка (грн.)
25.80 27.0960 0.3330
Продажа (грн.)
26.00 27.1430 0.3340
Политика и власть
Экономика и бизнес
Наука и технологии
Здоровье и красота
Новости спорта
Новости шоу-бизнеса
Новости Крыма
Новости партнеров