За сім місяців 2015 року з залізничного маршруту Китай-Європа-Китай по території Казахстану було пропущено 234 поїзди, що майже в три рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це йдеться в поширеному повідомленні прес-служби "Залізниці Казахстану".
"За підсумками року очікується зростання кількості організованих контейнерних поїздів до 510, або більше 40 000 контейнерів, що майже в 40 разів перевищує рівень 2011 року", - йдеться в повідомленні.
"Залізниця Казахстану веде активну роботу з реалізації транзитно-транспортного потенціалу країни за трьома основними векторами:
Найбільші успіхи в цьому напрямку були відзначені в трансконтинентальних перевезеннях по напрямку Китай-Європа-Китай ", - наголошується в повідомленні.
На даному маршруті простежується зростання контейнерних перевезень, головним чином за рахунок переорієнтувати вантажопотоку з морських перевезень на залізничний транспорт. Через територію Казахстану з 2011 року курсують регулярні контейнерні поїзди з Китаю до Європи і в зворотному напрямку. Їх пропуск здійснюється строго по виділеному графіком руху зі строком доставки за принципом «від дверей до дверей» за 14-15 діб.
Зростання навантаженості залізничних маршрутів та пошук нових шляхів доставки деяким чином впливають навіть на ставки на морські перевезення. Наприклад, за інформацією від логістичної компанії Good Logistics, ціна на перевезення стандартного двадцятифутового контейнера до України з Китаю зараз коливається в рамках еквіваленту 500-700 долларів США. Також на ситуацію впливає економічна криза, що набирає обертів в Китаї на протязі останнього повріччя.
У липні цього року по транспортному коридору ТРАСЕКА був організований пропуск перших контейнерного потягу за маршрутом Шіхецзи (Китай) - Достик-порт Актау (Казахстан) - Кішли (Азербайджан). Таким чином, була продемонстрована можливість у забезпеченні найкоротшої доставки вантажів з Китаю в країни Кавказу, Європи і Туреччину.
Крім того, ведеться робота з ефективного використання коридору Північ-Південь. Спільно із залізницями Туркменістану та Ірану ведеться робота зі створення конкурентоспроможних умов та залученню додаткового вантажопотоку, йдеться в повідомленні.
При написанні статті ціни на контейнерні перевезення було взято з цього розділу: http://goodlogistics.com.ua/morskie-konteinernye-perevozki
Источник: http://goodlogistics.com.ua/morskie-konteinernye-perevozki