Що запитати перш ніж купити слуховий апарат

23.11.2017 9:32

В людей старшого віку є безліч переваг. Наприклад, ви можете в будь-який час взяти свого собаку та відправитись на прогулянку, вам не потрібно роззуватися, проходячи через службу безпеки в аеропорті, а більшість продавців готові запропонувати вам приємний бонус – знижку. Та серед цих приємних моментів, старіння має і свою «темну» сторону. Адже організм вже не так добре функціонує, як це було в молоді роки, та й частини тіла інколи не зовсім слухаються. З віком погіршується і чутність. Як свідчать результати спостережень Національного інституту глухоти та інших розладів зв’язку США (National Institute on Deafness and other Communication Disorders), один з трьох жителів США віком від 65 років має втрату слуху (пресбіакузіс), пов’язану з віковими змінами в організмі.

Що запитати перш ніж купити слуховий апарат

На щастя, прогрес не стоїть на місці, і більшість випадків пресбіакузісу можна подолати за допомогою слухових апаратів. Як показують дослідження, ігнорування проблеми може призвести до серйозних наслідків, серед яких депресія, тривожний стан, соціальна ізоляція та хвороба Альцгеймера. Саме тому користування СА в поважному віці може стати однією з найздоровіших речей, які покращують якість життя.

Перші кроки

Щоб вирішити проблему, для початку потрібно визнати її існування. Потім необхідно записатись на прийом до слухопротезіста та аудіолога. Якщо ви маєте знайомих з аналогічними проблемами, попросіть їх допомогти вам в пошуку висококваліфікованого спеціаліста або ж спробуйте знайти потрібну інформацію на просторах мережі Інтернет.

Підготуйтесь до зустрічі з лікарем та складіть список запитань, на які хотіли б отримати розгорнуту відповідь. Розставте пріоритети. Наприклад, ви хочете переглядати телепередачі та слухати радіо чи повноцінно спілкуватись з сім’єю? А, може, СА вам потрібен для користування смартфоном, комп’ютером?

Якщо у вас є можливість відвідати фахівця з другом або членом сім’ї – це буде вашою перевагою. Адже в супроводі людини з повноцінним слухом ви зможете зробити нотатки та отримати більше потрібної інформації.

Підготуйте себе до діагнозу «туговухість»

Для лікування пресбіаскузісу, нейросенсорної глухоти лікар може рекомендувати носіння СА. Цей пристрій не гарантує повернення стовідсоткового слуху, але точно покращить його та поверне вас до нормального життя.

Результати проведених досліджень свідчать, що чим раніше розпочати лікування, тим щасливіше і здоровіше ви будете себе почувати. Та перед тим як купувати пристрій, необхідно відповісти на нижче приведені запитання. Відповіді на них дадуть змогу визначити оптимальний варіант СА, який відповідав би вашому способу життя та відведеному для покупки бюджету.

Який тип слухового апарата вирішив би мою проблему?

Більшість виробників використовують новітні технології у виготовленні слухових апаратів. Представлені на ринку пристрої відрізняються за моделями, кольором, дизайном, а також розроблені з врахуванням ступеня приглухуватості. Щоб спеціаліст підібрав для вас оптимальний варіант, розкажіть йому про ваші пріоритети та обговоріть косметичні переваги. Керуючись отриманою від вас інформацією та вимогами до апарату, фахівець запропонує ідеальну модель, яка вирішить вашу проблему.

Яка ціна «питання»?

В залежності від типу пристрою вартість його починається від 6 000 гривень. Людям з пресбіаскузісом потрібно купувати пару пристроїв, оскільки з віком слух погіршується в обох вухах одночасно.

Чи є гарантія?

Зазвичай на СА є гарантія. Так, купуючи пристрій, поцікавтесь у продавця на які компоненти вона поширюється і що саме може стати причиною зняття апарата з гарантійного обслуговування.

Як довго може працювати слуховий апарат?

Тривалість життя пристроїв для покращення слуху зазвичай складає 5 років. При обережному користуванні та правильному догляді цей термін може бути і довшим. Ремонт після закінчення терміну придатності економічно не виправданий, тому дешевше буде замінити пристрій на новий.

Зробивши покупку, не спішіть бігти додому, а поцікавтесь у фахівця про режим роботи центру, щоб у випадку поломки знати, коли можна віднести пристрій на ремонт.

Як часто потрібно змінювати налаштування?

Під час користування СА відбуваються зміни слухової функції. Щоб пристрій завжди відповідав цим змінам його періодично потрібно переналаштовувати. Про те, як часто це потрібно робити запитайте у свого лікаря.

Чи надаються центром слуху додаткові послуги?

Протези – не єдине, що ви можете придбати в клініці. Крім слухових апаратів заклад надає послуги з корегування налаштувань, навчання, в деяких випадках пропонує й елементи живлення. Однак набір послуг кожного центру відрізняється, тому уточнюйте інформацію у співробітників.

Які мені потрібні аксесуари?

Щоб ваш пристрій для покращення слуху працював в повну силу, переконайтесь, що у вас є необхідні інструменти, котрі забезпечують безперебійну роботу приладу. Дізнайтесь у вашого консультанта про те, як доглядати за СА (видаляти надлишки вологи, висушувати, очищувати від пилу та виділень).

Якщо у людей, котрі вже деякий час користуються слуховим приладом, поцікавитись про їхнє враження, то у відповідь можна почути: «Мені так шкода, що я не зважився на цей крок раніше». Вони з захватом розповідають про те, як змінилося їхнє життя після встановлення слухового протеза. Люди почувають себе повноцінними членами своєї сім’ї та суспільства. Вони мають змогою робити те, що не могли собі дозволити деякий час назад:

  • відпочивати в компанії друзів;
  • повноцінно вести діалог;
  • насолоджуватись улюбленими музичними композиціями;
  • переглядати фільми, телепередачі;
  • розмовляти по мобільному телефону.

Розумієте, що жити з поганим слухом важко і хочете змінити своє життя на краще? – Звертайтесь до спеціалістів. Записуйтесь на підбір слухового апарату online на bettertone.com.ua/uk.

Комментарии к этой новости временно закрыты.
Новости из зоны АТО
Политика и власть
События в обществе
Межбанк
USD EUR RUR
Покупка (грн.)
25.80 27.0960 0.3330
Продажа (грн.)
26.00 27.1430 0.3340
Политика и власть
Экономика и бизнес
Наука и технологии
Здоровье и красота
Новости спорта
Новости шоу-бизнеса
Новости Крыма
Новости партнеров